Київ, вул. Святошинська, 34 оф. 303
Каталог товарів

Розміри облицювальної цегли

Категорії
Рулетка і цегла

Настав час докладно розглянути питання розмірів облицювальної цегли на ринку Києва і України. Для людини, яка не зіштовхувалася з будівництвом, варіантів розмірів здасться досить багато.

Будучи прямокутним паралелепіпедом, цегла має всього три розміри:

  1. довжина
  2. ширина
  3. висота, або товщина

Ширина облицювальної цегли

В першу чергу розглянемо формат цегли по ширині - наскільки він важливий, і наскільки немає.

Перший і основний розмір облицювальної цегли - формат 120мм по ширині, висота 65мм і стандартна довжина - 250мм. Це одинарна цегла, 1НФ, найпопулярніша серед інших розмірів (Нормальний Формат, НФ).

Другий формат - так званий євроформат. Він прийшов з Європи. Довжина і висота тут така ж - 250*65мм. А ось ширина - 90мм, або 85мм, в залежності від заводу-виробника.

Третій формат - американський, або «американка». Також має 250мм по довжині, 65мм по висоті, і всього лише 60мм по ширині. Знову ж, ніяк не впливаючи на лицьову кладку.
Але чому?

Найчастіше люди підсвідомо вибирають одинарний розмір цегли. Нібито, така цегла прослужить довше, буде надійнішою і прослужить віки. Насправді, ширина цегли впливає тільки на один параметр - це стійкість кладки.

Коли мова йде про лицьову кладку, потрібно розуміти такий важливий момент: лицьова кладка не є тією частиною будинку, на яку йде навантаження. Вона живе «своїм життям». На неї не переходить навантаження від покрівлі, від перекриттів, це частина будинку, яка несе сама себе. Тому навіть при ширині лицьової цегли 60мм можна «гнати» стіну до трьох поверхів.

Для того щоб вона була міцною, лицьову кладку перев'язують зі стіновою кладкою, або з кладкою з блоку - зв'язками. Зв'язки можуть бути базальтовими, з нержавіючої сталі, з базальтової сітки. Головне тут правило - стійкість кладки залежить від правильності перев'язки зі стіною, не більше і не менше. Тобто якщо навіть використовувати вузьку цеглу на будівлях до трьох поверхів, можна не переживати що стінка зруйнується або впаде - з нею нічого не станеться. Головне правильно - зробити перев'язку облицювальної і стінової кладки відповідно до будівельних норм.

Тому питання того, яка буде ширина матеріалу - євроформат, американка, або натуральний формат - це швидше питання економічних міркувань.

Логіка тут очевидна: чим менший розмір має облицювальна цегла - тим нижча її ціна.

Довжина лицьової цегли

По довжині лицьову цегла практично завжди має 250мм. На відміну від ширини, в Україні не існує інших стандартів розмірів облицювальної цегли по довжині. З іншого боку, в нинішній час абсолютного розмаїття можливі варіанти довжини як більше 250мм, так і менше.

Найчастіше нестандартна довжина облицювальної цегли зустрічається у виробах, що імітують цегельну кладку, а саме фасадної облицювальної плитки «під цеглу»

Товщина (висота) облицювальної цегли

Третій розмір облицювальної цегли – товщина.

Тут є всього три формати: одинарний, або натуральний (1НФ) - 65мм, полуторний (1.5НФ) - 88мм, і подвійний формат - 2НФ - 138мм - подвійна цегла. Абсолютним лідером є стандартна товщина 65мм. Набагато рідше зустрічається полуторна цегла, і вже зовсім рідко - подвійна.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Доступні ціни
Доступні ціни
Широкий асортимент
Широкий асортимент
Індивідуальний підхід
Індивідуальний підхід
Оперативна доставка
Оперативна доставка